Uue eakuse rahvakogu seminar 16. novembril 2017

Koostöö Kogu tegi 16. novembril kokkuvõtte uue eakuse rahvakogu senistest saavutustest ja vaatas koos protsessi panustajatega üheskoos tulevikku. Seminaril esines maailmakuulus tervisliku vananemise professor Rudi Westendorp, kes esitles ka oma raamatut eesti keeles.  

  

Uue eakuse rahvakogu seminar oli mõeldud ekspertidele, huvilistele, aktiivsetele kodanikele, ametnikele ja poliitikutele, kes aitavad kaasa elujõulise vananemise kujunemisele, elukestvale ja õnnelikule töötamisele ning õppimisele.

Inspireerimaks uue eakuse kujundamisse panustajaid, esines seminaril maailmas tunnustatud tervisliku vananemise professor Rudi Westendorp.

Professor Westendorp on öelnud: “Enamus meist elab kõrge eani, kuid see nõuab meilt ka palju. Mistõttu ongi minu uurimistöö peamine teema: mida me kogu selle lisaeluga peale hakkame.” Professor Westendorp avas oma vahetus esinemises, kuidas üha pikenev elukaar muudab ühiskonna korraldamise viise ning mida on meil õppida eakatelt, kes hoolimata haprusest ja haigustest säilitavad elujõu.

Seminari järgsel päeval esitles professor Westendorp juba kümnesse keelde tõlgitud menukit “Elada vanaks, tundmata end vanana. Elujõust ja targast vananemisest” eesti keeles. Raamat on müügil raamatupoodides üle Eesti.


Sirp tegi raamatule arvustuse: "Meie pikk elu", Eva Koff.


Uue eakuse rahvakogu seminar 16. novembril kell 17-19

Tallinna Reaalkoolis, Estonia puiestee 6

KAVA

16:45 kogunemine, suupisted ja kuumad joogid

17:00 Pension 2050 programmi juht Liisi Uder teeb ülevaate rahvakogu protsessi senistest tulemustest ja õppetundidest ning tutvustab mõtteid, kuidas aidata kaasa ettepanekute ellujõudmisele - ettekande slaidid

17:30 Riigikogu sotsiaalkomisjoni juhi Helmen Küti sõnavõtt

18:00 professor Rudi Westendorpi ettekanne “Growing Older Without Feeling Old” - ettekande slaidid

18:40 küsimused publikust

19:00 seminari lõpp, võimalus soetada soodushinnaga Rudi Westendorpi raamatut „Elada vanaks, tundmata end vanana. Elujõust ja targast vananemisest”


SEMINARI VIDEOSALVESTUS  (vabandame heli ja pildi kvaliteedi pärast)


SEMINARI FOTO D


Seminar toimus eesti ja inglise keeles.

Seminari korraldusele aitasid kaasa: Töötukassa “Tööta ja õpi” meede, sotsiaalministeerium ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

 

Eelmine
Rahvaalgatus.ee ülevaade_november 2017
Järgmine
Rahvaalgatuste menetlusvaade

Lisa kommentaar

Email again: