Juhised ideekorjes osalemiseks

Alates 16. märtsist 2017 saab igaüks uue eakusega seotud neljal teemal pakkuda oma ideid ja ettepanekuid veebilehel uuseakus.rahvaalgatus.ee.
Ideid saab esitada eesti keeles kolme nädala jooksul – kuni 6. aprillini.

Idee esitamiseks klõpsa veebilehel uuseakus.rahvaalgatus.ee huvipakkuval teemal, logi veebilehele sisse ning sisesta oma ettepanek ESITA IDEE lahtritesse.

Pea meeles, et hea idee

- on tulevikkuvaatav;

- avab lühidalt probleemi, pakub lahenduse ja selgitab lahenduse positiivset mõju;

- on suunatud riigi tasandil katsetamisele või juurutamisele.

Iga teema all esitatud ideid saab lugeda, kommenteerida ja jälgida ideede edasijõudmist järgmistesse etappidesse. Ideekorje lõppedes ja ekspertide analüüsi valmides saab iga esitatud idee vastuse, kas idee liigub edasi või mitte ning mis põhjusel ei liigu edasi.    

Kõik sisestused veebilehel uuseakus.rahvaalgatus.ee on isikustatud, st et anonüümsed sisestused ei ole võimalikud.

Selleks et olla paremini kursis uue eakuse rahvakogu teemade arenguga, saad iga teema kohta TELLIDA TEAVITUSE. Saad e-kirja oluliste etappide kohta, näiteks kokkuvõtte huvipakkuva teema kohta esitatud ideedest, ekspertide hinnangust neile ideedele, teemaseminaride hindamise läbinud ideedest ning avalikku toetust koguma asuvatest ideedest.    


Eelmine
Esitatud ideede analüüs ekspertide poolt
Järgmine
Uue eakuse rahvakogu etapid

Kommentaarid: 4

Vabandame lehel uuseakus.rahvaalgatus.ee sisselogimisel tekkiva segaduse pärast.

Selgituseks taustainfot: CitizenOS.com on vabavaraline platvorm, millele rahvaalgatusveeb (mille kaudu kogume uue eakuse ideid) on ehitatud. Mõlemad platvormid tegelevad kasutajasõbralikkuse tõstmisega, mh sellega, et inimestel oleks võimalikult mugav oma ideid esitada. Ilmselgelt on platvormidel veel arenguruumi, kuna sisselogimisel on teistelgi kõhklusi esinenud.

NÕUSTU-aken hüppab sisse logides ette, kuna mõlemad veebiplatvormid kasutavad kasutajate andmeid. Rahvaalgatus.ee kasutamise hea tava ja privaatsuspoliitika on avalikult üleval siin: https://rahvaalgatus.ee/about

Loodetavasti saate oma ideed esitada õigesse kohta: https://uuseakus.rahvaalgatus.ee/
(Koostöö Kogu , 6. aprill 2017)
Suure tõenäosusega saate te VÄGA vähe ideid, sest id-kaardiga sisselogimisel nõutakse kohe luba mingile CitizenOZ-le kasutada kõikvõimalikke ideesisestajaga seotud andmeid selle tundmatu üksuse reeglite kohaselt.
MIS on see CitizenOZ? Millised on need reeglid, millele peaksin end vabatahtlikult allutama? Võiks ju olla otselingid ja tutvustused. Mina igatahes pole nõus mingile tundmatule oma andmete kasutamist lubama ainult idee lisamise rõõmu eest! Kas selline takistus on meelega seatud, et võimalikke ideid ikka vähem tuleks?
Siinkohal minu ideed siis kah - ettevõtjaid tuleks soodustustega innustada võtma tööle pensionieelikuid ja riik peaks oma allasutustes selleks eeskuju näitama. Eriti tuleks soodustada osalise tööajaga töötamist - seda ootavad pikisilmi nii pensionärid kui väikelaste emad.
(pensionieelik, 3. aprill 2017)
Loodan, et valitsus mõistab, et iga töötatud aasta eest kõigile võrne 1 astme pension. Olgu siis töötasu 500 või 5000 eurot.
Kõik ju töötame 40 tundi nädalas.
(Garmen, 28. märts 2017)
Eakate inimeste õigused on ka inimõigused, mis on universaalsed ja on tagatud kõigile inimestele. Kõikide generatsioonide solidaarsus ja vastastikune austus on oluline teema kogu ühiskonna jaoks. (Merle Haruoja, 16. märts 2017)

Lisa kommentaar

Email again: