Erakordne allkirjastajate hulk on elavdanud uute algatuste loomist

Oktoobrikuu tõi Rahvaalgatus.ee portaali harukordselt palju allkirjastajaid ning selle mõjul on aktiveerunud ka uute kollektiivsete pöördumiste loomine.

23. oktoobril jõudis allkirjastamisele pöördumine „Petitsioon perekonnaseaduse muutmiseks“, mis on poole kuuga kogunud ligi 35 000 allkirja. Tegemist on Rahvaalgatusveebi ajaloos enim allkirju kogunud algatusega. Varem olid kogunud kõige rohkem toetusallkirju loomakaitseseaduse algatus, mis kogus enam kui 7000 allkirja, ja karusloomafarmide keelustamise pöördumine, mis sai rohkem kui 6000 allkirja.

Eesti Koostöö Kogu demokraatia valdkonna ekspert ning Rahvaalgatus.ee portaali haldaja Kadri Org avaldas suurt rõõmu, et veebilehele pöördumist allkirjastama tulnud inimesed on andnud aktiivselt kasutajatoe kaudu tagasisidet, kuidas portaali veelgi paremaks muuta, ning täpsustanud kollektiivse pöördumise esitamisega seonduvaid küsimusi.

„Kollektiivse pöördumise esitamine on sätestatud ja reguleeritud nii riiklikul kui ka kohalikul tasandil seadusandlusega. Meil on hea meel, et tänu populaarsele algatusele on jõudnud teave pöördumiste esitamise ja kaasarääkimise õigusest veelgi suurema hulga inimesteni,“ rääkis Org.

Pärast erakordselt populaarseks osutunud algatuse allkirjastamist on portaalis loodud 9 uut algatust, millest 7 on pärast ühisloome protsessi suunatud juba ka allkirju koguma. Mõned neist on algatatud vastukaaluks menukale algatusele, teised loodud uutel teemadel.


Eelmine
Rahvaalgatusveebis ületati 100 000 digiallkirja künnis
Järgmine
Eesti Koostöö Kogu kutsub annetamistalgutel panustama osalusdemokraatia edendamisse

Lisa kommentaar

Email again: